Systemy bezpieczeństwa

  • Start
  • /
  • SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Obecna era cyberprzestępczości nie jest już zdominowana przez hakerów, którzy korzystają z systemów komputerowych tylko dla zabawy lub sławy. Ich rozwój oraz rozwój gospodarki dramatycznie zmienił krajobraz przestępczy. Z punktu widzenia hakera, wysoka nagroda, jaką może uzyskać w połączeniu z niskim ryzykiem sprawiły, że sieci cyfrowe były atrakcyjnym środowiskiem dla różnych grup przestępczych.

Dodatkowo, większość instytucji zarówno prywatnych jak i publicznych, wdraża aplikacje, których działanie oparte jest na chmurze, gdzie następuje wymiana wszystkich danych, również tych wrażliwych pomiędzy przedsiębiorstwem a klientami, partnerami i dostawcami. Chmura udowodniła swoją zdolność oferowania elastyczności, skalowalności, łatwości obsługi i niższych kosztów. W rezultacie coraz więcej danych wypływa poza tradycyjne sieci korporacyjne.

Security

Jednak w miarę wzrostu popularności świadczenia serwisów w chmurze, specjaliści IT muszą ponownie wziąć pod uwagę bezpieczeństwo danych, które w ostatecznym rozrachunku ma wpływ na wartość przedsiębiorstwa. W związku z tym przedsiębiorstwa mają coraz większe oczekiwania, że ich dane zostaną bezpiecznie przetransportowane między ich własną lokalizacją a lokalizacjami swoich partnerów biznesowych.

Szyfrowanie danych przesyłanych przez sieci jest najprostszym sposobem ochrony danych osobowych i poufnych informacji przedsiębiorstwa. Bez tego, sieci mogą być narażone na skutki działań przestępczych.

Zabezpieczenie transmisji danych

Światłowody zapewniają fizyczną infrastrukturę do przesyłania ważnych i dużych ilości danych zarówno w sieciach dostępowych jak i dalekosiężnych. Od dawna uważano je za najszybszy i najbardziej bezpieczny sposób przenoszenia informacji dla niemal każdej branży. Właściwie we wszystkich sektorach gospodarki łącza światłowodowe wykorzystywane są do połączeń pomiędzy lokalizacjami Data Center poszczególnych przedsiębiorstw lub instytucji. Jednocześnie kradzieże danych i technologie hakerskie stały się mniej kosztowne i łatwiejsze w pozyskaniu i użyciu, więc sieci światłowodowe stają się coraz bardziej podatne na zagrożenia.

Cyberprzestępczość wciąż rośnie i wszystkie branże bez wyjątku padają jej ofiarą. Raporty z badań branżowych prowadzone przez organizacje, takie jak Instytut Ponemon, podkreślają, że szpiegostwo korporacyjne i handlowe jest faktem i musi być wzięte pod uwagę przy planowaniu zagadnień bezpieczeństwa dla każdego przedsiębiorstwa.

Raport grupy Ponemon pokazuje, że utrata reputacji i lojalności klientów powodują największe szkody dla firmy, które muszą się poświęcić, aby odzyskać wizerunek marki i pozyskać nowych klientów. Według Ponemon Group, niektóre branże, takie jak przedsiębiorstwa farmaceutyczne, usługi finansowe i opieka zdrowotna, doświadczają wysokiego odpływu klientów po naruszeniu danych.

W związku z tym kluczowe jest, aby dane, przede wszystkim te wrażliwe mogły być bezpiecznie przesyłane pomiędzy lokalizacjami przedsiębiorstwa jak również transportowane do zasobów w chmurze.

Ze względu na rosnącą świadomość w kwestii bezpieczeństwa, większość firm koncentruje się na środkach zapobiegawczych implementując je wewnątrz swoich centrów danych. Szyfrowanie jest najskuteczniejszym sposobem zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i zabezpieczenia zewnętrznych połączeń sieciowych przed nieautoryzowanym dostępem do zasobów wewnętrznych i ich wykorzystaniem w sposób nieautoryzowany. Chociaż algorytmiczne szyfrowanie danych jest prostym i dobrze zrozumiałym procesem, wprowadzenie kryptografii w obszarze całej sieci stwarza nowe wyzwania dla przedsiębiorstw i dostawców usług. Najważniejsze z nich to ustanowienie procedur bezpieczeństwa, które są odpowiednie do ochrony danych, spójnego uwierzytelniania i kontroli dostępu, wszystko po to, aby utrzymać niski poziom złożoności zarządzania w zakresie IT i przedsiębiorstwa. Szyfrowanie staje się podstawowym orężem organizacji do ochrony wrażliwych zasobów i zachowania zgodności z obowiązkami regulacyjnymi a dostępność bezpiecznych i łatwych w obsłudze, szybkich rozwiązań transmisyjnych jest podstawą do stworzenia trwałego fundamentu bezpieczeństwa.

Pakiet bezpieczeństwa ADVA ConnectGuard™

ADVA Optical Networking, dzięki długoletniemu doświadczeniu w obszarze zabezpieczania transmisji danych, jest w stanie zaoferować rozwiązania wspierające szyfrowanie danych na każdej z dostępnych warstw transportowych:

  • L1 – rozwiązania DWDM FSP3000 mogące pracować bezpośrednio na ciemnych włóknach optycznych jak również na warstwie optycznej zestawionej przez innych dostawców infrastruktury (alienlambda)
  • L2 – rozwiązania Carrier Ethernet FSP150 pracujące na dzierżawionych łączach Ethernet
  • L3 – rozwiązania NFV gdzie warstwą transportową jest sieć L3 np. „Internet” natomiast szyfrowanie odbywa się na warstwie L2

Dowiedz sie więcej o systemach

EX.T - DOSIĘGAMY WSZĘDZIE

Jedyny dystrybutor w Polsce posiadający Certyfikat NEC Eastern Europe

Polityka Bezpieczeństwa

INFORMACJE KONTAKTOWE

Al.J.Mireckiego 22 , 41-205 Sosnowiec Tel: (+48) 784024169 EMAIL: firma@ext.com.pl